Dan Šustr - Old Shootterhand (2019) - LP

Akce Tip Limitovaná edice
500 Kč
Skladem
CD, DVD, LP
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Možnosti doručení

Debutové sólové album skladatele a textaře Dana Šustra, známého především díky jeho skupině Tichá dohoda, kterou založil před více než 30 lety, kde je téměř výhradním autorem a je podepsán pod hity jako Večírek osamělých srdcí, Cizí pohled, Vítr, Kotva a kříž, Tulák po hvězdách či Marioneta.

Vydavatel: Pop Dissident Records
Vyšlo: v roce 2019

Detailní informace

Detailní popis produktu

První sólové album skladatele a textaře Dana Šustra, známého především díky jeho skupině Tichá dohoda, kterou založil před více než 30 lety kde je téměř výhradním autorem a je podepsán pod hity jako Večírek osamělých srdcí, Cizí pohled, Vítr, Kotva a kříž, Tulák po hvězdách či Marioneta.

Jako vizuální bonus najdete na vnitřním přebalu koláž fotokopií autorských rukopisů textů.Na svém debutu se představuje zároveň jako interpret převtělen do fiktivní postavy zastydlého hipíka Old Shootterhanda, chlápka, který přicestoval z časů minulých, kdy se rocková hudba teprve rodila. Jeho dřevní lo-fi nahrávky dávají vzpomenout na dobu, kdy se rock, folk a pop teprve formovaly.
Na albu obsahujícím deset původních skladeb uslyšíte akustické i elektrické blues, prapůvodní hard rock či názvuky country tak, jak se míchaly u kapel na přelomu 60. a 70. let, které se sešly na prvním ročníku kultovního festivalu Woodstock - jako CCR, CSN&Y Cream či The Band.

Dan Šustr se na albu představuje nejen jako výhradní autor, ale především jako zpěvák a multiinstrumentalista (většinu nástrojů si na albu natočil sám).
V několika skladbách hostují jeho spřízněné duše vesměs z okruhu domovské kapely Tichá dohoda – zpěvačka Zuzana Vintrová či basista Michal Šerák a dále jeho (hudební) přítelkyně zpěvačka Viktorie Horáková, kterou podporuje jako producent, a violoncellistka Jana Gabrielová z předešlého projektu The Soulmates Tribute Project.

Svým stylem skladby evokují tu originální angloamerický sound, jinde naše tuzemské odkazy na ní, kterých, bohužel nebylo ve své době moc (Vladimír Mišík, Marsyas, Vladimír Merta, kapely kolem Hanspaulky).

Tracklist:

Strana A:
1) Blues ze 60. let 3:15
2) Requiem pro Petra Šabacha 3:07
3) Tvoje hospoda 3:54
4) Poslední skaut 3:02
5) Inzerát na zemi, ve který bych chtěl zase žít 4:18

Strana B:
6) Tyvole miláčku 4:57
7) Půlnoční anděl 3:57
8) Špinavý blues 3:40
9) Woodstock 69 4:20
10) Plán B 4:18

Dan Šustr (Old Shooterhand) - Blues ze 60.let

Dan Šustr (Old Shooterhand) - Requiem pro Petra Šabacha

Dan Šustr (Old Shooterhand) - Woodstock 1969