Roman Dragoun, B-Side Band - Roman Dragoun Projekt (2021) - 2CD

Novinka Tip TOP - nabídka
450 Kč
Skladem
Možnosti doručení


Pod názvem Roman Dragoun Projekt vychází 2CD této rockové legendy k Romanovým pětašedesátinám (2021). Představuje 19 autorských skladeb Romana Dragouna.

Unikátní projekt, který původně vznikl jako koncertní a sklidil obrovský úspěch, se konečně dočkal studiové nahrávky. Roman Dragoun spolu s B-Side Bandem bandleadra Josefa Buchty, Komorním orchestrem Brno, Czech Ensemble Baroque Choir a dirigentem Danem Kalouskem uvedl poprvé projekt v této sestavě v rámci festivalu Groove Brno v roce 2017.

Zpěvák, klávesista a skladatel Roman Dragoun patří k nezpochybnitelným osobnostem české rockové scény. Působil v kapelách Futurum, Progres 2 (z tohoto období pochází i skladba Muž, který se podobá odvrácené straně Měsíce, která se stala rockovou písní roku 1982), Stromboli, s níž vydal v roce 1989 album Shutdown, T4 a řadě dalších. Odehrál více než stovku představení v titulní roli legendárního nastudování muzikálu Jesus Christ Superstar v divadle Spirála. Dvojalbum Roman Dragoun Projekt je jeho šestým sólovým počinem, podílel se však na desítkách dalších s různými hudebními uskupeními.

Je také členem Rockové Síně slávy Radia Beat.Vydavatel: Bujoart s.r.o. ve spolupráci s FT Records

Datum vydání: 2021

Detailní informace

Detailní popis produktu

Seznam skladeb:

CD 1
1. Bárka
2. Pastýři
3. Jako dým
4. Řád
5. Je čas
6. Poslední ráno
7. Marie
8. Otlučená srdce
9. Nekonečná
10. Juliet

CD1 total time 37.15

CD 2
1. Ledy našich vzpomínek
2. Město
3. Stín mý krve
4. V přítmí řas
5. Nic a všecko
6. Poslední láska
7. SLunci blíž
8. Střepy
9. Zdroj

CD2 total time 39.27Pocházím z královského města Písku. Do mých 14 let jsme neměli televizi a doma se poslouchalo rádio a gramofon na kliku. Oba moji rodiče milovali klasiku, tak jsem skoro nic jiného neznal. Pak jsem začal poslouchat Radio Luxembourg a naši známí mi v roce 1969 dovezli z Anglie singl Beatles Hey Jude / Revolution. Tím jsem byl ohromen a od té doby začal poslouchat rockovou hudbu. Taky jsem ale už tehdy obdivoval jazzové hudebníky a big bandy. Založili jsme kapelu, kde jsem hrál na sólovou kytaru. Velmi mě ovlivnil Keith Emerson, tatínek mi koupil varhany a tím nastartoval moji hru na klávesy. Po odstěhování do maminčina rodiště do Brna, kam jsem s rodiči od narození jezdil, jsme založili kapelu Regenerace. A pak už byli Progres, Futurum, Stromboli, T4, His Angels a Supergroup. Vždy jsem toužil po velkém aranžmá mých skladeb, a to mně splnil až Josef Buchta, který mi nabídl spolupráci s B-Side Bandem. Velice si toho vážím i skvělých aranží Zdenka Nováka! Vím, že všechny skladby již byly natočeny v různých podobách, ale s takovým skvělým orchestrem a sborem dostaly naprosto nový rozměr, čímž se umocnily nádherné texty!

Hudba je pro mne Boží přítomnost!

Přeji příjemný poslech!

Roman Dragoun

Roman Dragoun & B-Side Band, členové Filharmonie Brno, Czech Ensemble Baroque Choir

Roman Dragoun Projekt - Bárka (2CD Roman Dragoun Projekt)

Roman Dragoun Projekt - Jako dým (2CD Roman Dragoun Projekt)

Roman Dragoun Projekt - Zdroj (2CD Roman Dragoun Projekt)