The Plastic People of the Universe - Jak bude po smrti (1979) - CD - nové vydání 2021

Tip MIMOŘÁDNÁ NABÍDKA
295 Kč
Skladem
Možnosti doručení


The Plastic People of the Universe - Jak bude po smrti
(nahráno: v létě 1979 v bytě Lubomíra Nováčka v Hradci Králové)

V pořadí třetí album z roku 1979. Nové vydání 2021Tato nahrávka vybočuje z již několikrát vydaných záznamů, jedná se totiž o první zveřejnění programu Jak bude po smrti, poctě Ladislavu Klímovi.
Nahrávka v době svého vzniku neprošla schválením členů kapely, zdála se jim příliš ""suchá"" a zvukově nevyvážená. Nicméně technika 21. století napomohla tomu, že jsme ji důkladně prohnali mašinkami studia Jámor a se souhlasem všech aktérů ji zveřejňujeme. Byli sami překvapeni, jak zní dobře a s odstupem doby jsou s ní spokojeni víc, než s koncertem, který vyšel původně (ten v plné verzi, včetně Jirousova úvodu a Brabencovy dechovky chystáme také v nově ošetřeném vydání v budoucí ""live"" edici). The Plastic People of the Universe
 - skupina, která změnila život mnoha lidem, vychází kompletně znova na CD

Podařilo se obstarat původní pásy, které geniální Mistr zvuku Ondřej Ježek ve studiu Jámor rozebral na prvočinitele a zase slepil dohromady, čímž dosáhl výrazně lepšího zvuku, vynikly detaily, o kterých jsme neměli ani tušení a vše obalil novou energií.

A protože si myslíme, že legendou "o kapele, která svou hudbou porazila komunismus" bylo řečeno už vše a několikrát, soustředili jsme se opravdu na geniální hudbu Mejly Hlavsy, nadčasové texty a specifický sound kapely, který neměl ve světě obdoby.

Vše jsme okořenili množstvím dobových fotografií, z nichž mnohé jsou zveřejněny poprvé a přibližují život "veselého ghetta" i nezasvěceným bez nutnosti obsáhlých komentářů.

Každý titul má zcela nový obal, vždy jsme oslovili některého z výtvarníků, který měl ke kapele a jejímu uměleckému vyjádřená blízko a snažili jsme se tím vytvořit kompaktní celek, který by propojil vše, co bylo na The Plastic People of the Universe unikátní a neopakovatelné.

Titulní strana - obraz Petra Švestky - Ladislav Klíma, booklet obsahuje fotografie Jaroslava Kukala.

Jednotlivá nová vydání CD (z roku 2021) jsou vybavena také anglickými překlady. / The editions are fully equipped with English translations.

 

Vydavatel: Guerilla Records
Datum vydání: listopad 2021
Katalogové číslo: GR 183-2

Detailní informace

Detailní popis produktuThe Plastic People of the Universe - Jak bude po smrti
(nahráno: v létě 1979 v bytě Lubomíra Nováčka v Hradci Králové)

Skladby:

1. Jak bude po smrti
2. Slavná Nemesis
3. Jsem Absolutní Vůle

Celkový čas: 39:43