Vratislav Brabenec - Stromečky

Akce Novinka Tip Limitovaná edice
299 Kč
Do týdne
Možnosti doručení

Vratislav Brabenec, básník, spisovatel, zahradník a především zpěvák, textař a saxofonista legendárních The Plastic People of the Universe přichází s další knihou svých krátkých literárních útvarů (sám je nazývá „sloupky"), v nichž se mísí vzpomínky, úvahy či jen prostá pozorování. Martin Machovec v jakési anketě napsal, že v každé Brabencově knize lze najít několik literárních skvostů. V této jich je rozhodně větší než malé množství.

Výraznou měrou se na knize podílel grafik a sochař Jaromír E. Brabenec (*1934), starší bratr Vratislava Brabence.

Autor: Vratislav Brabenec
Nakladatel: Vršovice 2016
Ilustrace: Jaromír E. Brabenec
Popis: 1× kniha, brožovaná, 131 stran, česky
Rozměry: 
Rok vydání: 2022 (1. vydání)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vratislav Brabenec (*1943) je hudebník, spisovatel a legenda českého undergroundu. Chodil do lidušky, studoval ovocnářství na zemědělské škole v Mělníce, teologii na Komenského bohoslovecké fakultě, ale také je absolventem Křížovnické školy čistého humoru bez vtipu. Takže se umí „zbláznit na saxofon i na klarinet“ (Potkani, The Cats Jass Band, Plastic People of the Universe, Žabí hlen, Sen noci svatojánské band, Jazz Khonspiracy), navrhuje velkoryse pojaté zahrady a parky, mnoho jeho textů (básně, libreta k operám, texty ke skladbám) je odpovědí na „prostou boží buzeraci“. Cítí se zvířaty, stromy i lidmi a má šamanské vlohy.


 

Jaromír E. Brabenec (*1934) je český grafik a sochař. V letech 1944 až 1952 studoval na gymnáziu v Libni. V roce 1968 odešel do Švédskakde studoval na stockholmské škole Konstflack (1968–1969). Pro jeho tvorbu jsou typické prvky jako průstřely a detonace. Roku 2018 daroval jeden ze svých objektů městu Červený Kostelec. Jeho bratrem je hudebník a básník Vratislav Brabenec.