The Plastic People of the Universe - Non stop Opera / live 2011 (2011) - CD

Akce Tip
300 Kč –13 %
The Plastic People of the Universe - Non stop Opera (2011)
300 Kč –13 % 260 Kč
Skladem
Možnosti doručení

Dva roky po vysoce ceněné studiovce Maska za maskou (2009) přicházejí legendární "plastičtí lidé" s koncertní nahrávkou, vzniklou během roku 2011. Název věrně odráží více než čtyřicetiletou historii souboru a nahrávka zachycuje průřez jeho současným standardním koncertním repertoárem, přičemž při výběru skladeb byl kladen důraz zejména na starší písně, které znějí v současném obsazení přece jen jinak, než jak je mají posluchači zafixovány z původních letitých, šumících nahrávek. Magický duch kapely se ovšem nevytratil a její typický sound tak zní pořád ojediněle a nenapodobitelně. CD obsahuje 16 skladeb v délce 73 minut a nechybí hity jako Podivuhodný mandarin, Zácpa, Kanárek, Půlnoční myš, Marie vstávej, Magorův šém či Muchomůrky bílé. Kvalitní zvuk studia 3bees a nadčasové texty činí z CD doslova undergroundovou mši.

Název nahrávky NON STOP OPERA celkem výstižně vyjadřuje „nekonečné turné", na němž kapela - s  menšími či spíše většími výkyvy -  za svou více než čtyřicetiletou historii pobývá.
CD je věnováno památce Ivana Martina Jirouse.

Vydavatel: Guerilla Records
Datum vydání: 7.12.2011
Katalogové číslo: GR094-2

Detailní informace

Detailní popis produktu

The Plastic People Of The Universe, nesporná legenda světové rockové hudby, vydávají živou nahrávku! Od vydání živého alba Live v roce 1997 uběhlo takřka 15 let, během kterých se ve skupině událo několik zásadních změn. Tou nejpodstatnější bylo samozřejmě v roce 2001 úmrtí jejího zakladatele a do té doby výhradního autora repertoáru Mejly Hlavsy.
Nicméně kapela se rozhodla pokračovat dál a v roce 2009 spatřila světlo světa nová nahrávka Maska za maskou, která již vznikla v autorském okruhu všech členů kapely a byla veřejností i kritikou vysoce ceněna.
Protože část repertoáru dosud tvoří i písně ze starších období skupiny, byť jsou hrány již v jiném obsazení, rozhodla se skupina zachytit svou současnou tvář vystoupení. Vznikla tak kolekce, která v sobě obsahuje jak písně ze samého prvopočátku skupiny (kolem období nahrávky Egon Bondy´s Happy Hearts Club Banned /1974/, přes zapadlou desku Líně s tebou spím /2004/ až po poslední opus z roku 2009).
 
Název nahrávky NON STOP OPERA celkem výstižně vyjadřuje „nekonečné turné", na němž kapela - s  menšími či spíše většími výkyvy -  za svou více než čtyřicetiletou historii pobývá.
CD je věnováno památce Ivana Martina Jirouse.

Skladby:


1. Půlnoční myš  
2. Moucha v ranním pivě       
3. Marie, vstávej     
4. Spáč
5. Magorův šém  
6. Zácpa 
7. Jednou nohou  
8. Non stop Opera 
9. V konečcích prstů 
10. Vážený pane K.
11. Okolo okna      
12. Moc jsem si neužil
13. Podivuhodný Mandarín 
14. Kanárek        
15. Muchomůrky bílé
16. Ranní ptáče dál doskáče

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení