The Plastic People of the Universe - Non stop Opera / live 2011 (2011) - CD

Akce Tip
260 Kč 260 Kč / 1 ks
Skladem
Možnosti doručení

Dva roky po vysoce ceněné studiovce Maska za maskou (2009) přicházejí legendární "plastičtí lidé" s koncertní nahrávkou, vzniklou během roku 2011. Název věrně odráží více než čtyřicetiletou historii souboru a nahrávka zachycuje průřez jeho současným standardním koncertním repertoárem, přičemž při výběru skladeb byl kladen důraz zejména na starší písně, které znějí v současném obsazení přece jen jinak, než jak je mají posluchači zafixovány z původních letitých, šumících nahrávek. Magický duch kapely se ovšem nevytratil a její typický sound tak zní pořád ojediněle a nenapodobitelně. CD obsahuje 16 skladeb v délce 73 minut a nechybí hity jako Podivuhodný mandarin, Zácpa, Kanárek, Půlnoční myš, Marie vstávej, Magorův šém či Muchomůrky bílé. Kvalitní zvuk studia 3bees a nadčasové texty činí z CD doslova undergroundovou mši.

Název nahrávky NON STOP OPERA celkem výstižně vyjadřuje „nekonečné turné", na němž kapela - s  menšími či spíše většími výkyvy -  za svou více než čtyřicetiletou historii pobývá.
CD je věnováno památce Ivana Martina Jirouse.

Vydavatel: Guerilla Records
Datum vydání: 7.12.2011
Katalogové číslo: GR094-2

Detailní informace

Detailní popis produktu

The Plastic People Of The Universe, nesporná legenda světové rockové hudby, vydávají živou nahrávku! Od vydání živého alba Live v roce 1997 uběhlo takřka 15 let, během kterých se ve skupině událo několik zásadních změn. Tou nejpodstatnější bylo samozřejmě v roce 2001 úmrtí jejího zakladatele a do té doby výhradního autora repertoáru Mejly Hlavsy.
Nicméně kapela se rozhodla pokračovat dál a v roce 2009 spatřila světlo světa nová nahrávka Maska za maskou, která již vznikla v autorském okruhu všech členů kapely a byla veřejností i kritikou vysoce ceněna.
Protože část repertoáru dosud tvoří i písně ze starších období skupiny, byť jsou hrány již v jiném obsazení, rozhodla se skupina zachytit svou současnou tvář vystoupení. Vznikla tak kolekce, která v sobě obsahuje jak písně ze samého prvopočátku skupiny (kolem období nahrávky Egon Bondy´s Happy Hearts Club Banned /1974/, přes zapadlou desku Líně s tebou spím /2004/ až po poslední opus z roku 2009).
 
Název nahrávky NON STOP OPERA celkem výstižně vyjadřuje „nekonečné turné", na němž kapela - s  menšími či spíše většími výkyvy -  za svou více než čtyřicetiletou historii pobývá.
CD je věnováno památce Ivana Martina Jirouse.

Skladby:


1. Půlnoční myš  
2. Moucha v ranním pivě       
3. Marie, vstávej     
4. Spáč
5. Magorův šém  
6. Zácpa 
7. Jednou nohou  
8. Non stop Opera 
9. V konečcích prstů 
10. Vážený pane K.
11. Okolo okna      
12. Moc jsem si neužil
13. Podivuhodný Mandarín 
14. Kanárek        
15. Muchomůrky bílé
16. Ranní ptáče dál doskáče