The Plastic People of the Universe - Pašijové hry velikonoční (1978) - CD - nové vydání 2021

Tip MIMOŘÁDNÁ NABÍDKA
295 Kč
Do týdne
Možnosti doručení


The Plastic People of the Universe - Pašijové hry velikonoční
(nahráno 22. 4. 1978 na Hrádečku)
V pořadí druhé album z roku 1978 - nové vydání 2021The Plastic People of the Universe - skupina, která změnila život mnoha lidem, vychází kompletně znova na CD
Podařilo se obstarat původní pásy, které geniální Mistr zvuku Ondřej Ježek ve studiu Jámor rozebral na prvočinitele a zase slepil dohromady, čímž dosáhl výrazně lepšího zvuku, vynikly detaily, o kterých jsme neměli ani tušení a vše obalil novou energií.

A protože si myslíme, že legendou "o kapele, která svou hudbou porazila komunismus" bylo řečeno už vše a několikrát, soustředili jsme se opravdu na geniální hudbu Mejly Hlavsy, nadčasové texty a specifický sound kapely, který neměl ve světě obdoby.

Vše jsme okořenili množstvím dobových fotografií, z nichž mnohé jsou zveřejněny poprvé a přibližují život "veselého ghetta" i nezasvěceným bez nutnosti obsáhlých komentářů.

Každý titul má zcela nový obal, vždy jsme oslovili některého z výtvarníků, který měl ke kapele a jejímu uměleckému vyjádřená blízko a snažili jsme se tím vytvořit kompaktní celek, který by propojil vše, co bylo na The Plastic People of the Universe unikátní a neopakovatelné.
V tomto případě je titulní obraz dílem Davida Němce a booklet obsahuje fotografie Abbé Libánského a Jaroslava Kukala.

Jednotlivá nová vydání CD (z roku 2021) jsou vybavena také anglickými překlady. / The editions are fully equipped with English translations.

 

Vydavatel: Guerilla Records
Datum vydání: listopad 2021
Katalogové číslo: GR 182-2

Detailní informace

Detailní popis produktuThe Plastic People of the Universe - Pašijové hry velikonoční
(nahráno 22. 4. 1978 na Hrádečku)

Skladby:

1. Exodus 12
2. Nebo Jití jest Hospodinovo
3. Kázání na hoře
4. Nepotřebujeme krále
5. Čist jsem od krve
6. Zhřešil jsem
7. Trojjediná

8. Otče
9. Noc temná

Celkový čas: 49:02